Tvarohové vrkoče

Co potřebujeme:

200 ml vlažného mléka, 3 lžíce smetany ke šlehání, 2 lžíce tekutého medu, 1 kostku čerstvého droždí, 1 celé vejce, 1 žloutek, 75 g rozpuštěného a vychladlého másla, 500 g hladké mouky, 3 lžíce kukuřičné mouky, 1 a 1/2 lžičky soli, 100 g krystalu a mimo to tvarohová náplň a 1 žloutek a 2 lžíce mléka na potření.

Tvarohová náplň:

500g měkkého tvarohu (lepší je ten z alobalu, lépe drží tvar), 1 žloutek, 2 vanilkové cukry, hrst rozinek, 1 lžíce vanilkového pudinkového prášku.
Vše jen v míse důkladně promíchat.


Těsto zaděláno a vykynuto v pekárně. Pak jsem ho “vykutálím” do mísy a nechám zakryté igelitem ještě nejméně 1 hodinu kynout. Je to trošku těžší těsto, které chce nechat opravdu pořádně vykynout, takže se nebojte dát mu čas, ono vám to ve finále oplatí.


Pak jsem těsto rozdělila na 10 stejných dílů, vytvořila bochánky a nechala je opět pod igelitem další půl hodinku odpočívat. poté každý bochánek zvlášť vyválíme do tvaru oválu, jednu polovinu podélně potřeme tvarohovou náplní, volnou část přetáhneme přes náplň a okraje přitlačíme prsty. Podélně třikrát prořízneme ostrým nožem, uchopíme protilehlé konce a asi dvakrát protočíme, spojíme do věnečku.


Uložíme na plech s pečícím papírem a necháme pod igelitem hezky nakynout, asi zase tak 30-45 minut, poté potřeme směsí žloutku a mléka a pečeme 20-25 minut na 170 stupňů.


 

Total Page Visits: 35 - Today Page Visits: 2

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.