Řezy “zelené jablíčko”

 

Piškot:
3 vejce
140 g cukru krupice
120 g solamylu

1 KL prášku do pečiva


Krém:
1/2 l mléka
140 g cukru krupice
1 vanilkový cukr
2 PL solamylu
2 PL hl. mouky

250 g másla


Jablková náplň:
3 zelené (angrešt) galaretki (z LIDLU)

5 velkých jablek


Drobenka:
2 PL másla
2 PL cukru krupice

10 dkg kokosu


Postup:

Žloutky oddělíme od bílků, které ušleháme na tuhý sníh. Při stálém šlehání přidáváme cukr a postupně žloutky, které neustále šleháme. Do ušlehané směsi opatrně zamícháme prosátý solamyl s práškem do pečiva. Piškot vylijeme na plech 38×25 cm nebo do dortové formy o Ø 28 cm vyložený peč. papírem. Pečeme při cca 180°C asi 15-20 minut.

Krém zhotovíme tak, že uvaříme pudink. Polovinu mléka s oběma cukry přivedeme k varu a do vařícího mléka dolijeme zbylé mléko, ve kterém jsme rozmíchali mouku i solamyl. Odstavíme a necháme vychladit. Máslo utřeme do pěny a po částech zašleháme vychladlý pudink, až vznikne hladký krém.


Jablková náplň :

Galaretki rozpustíme v 1 litru vroucí vody ( nesmí se vařit ) a necháme vychladit. Oloupané jablka nastrouháme na hrubém struhadle. Do chladnoucí galaretki přidáme takto připravená jablka a dáme do lednice, až začne tuhnout. Drobenku uděláme tak, že ve vysoké pánvi rozpustíme máslo, přidáme cukr a kokos a mícháme do doby, než bude mít zlatou barvu. Odstavíme a vychladíme. Studený piškot vyndáme z plechu, odstraníme papír, na piškot rovnoměrně rozestřeme ½ krému, na krém dáme tuhnoucí galaretku a necháme v lednici pořádně ztuhnout. Po vychlazení natřeme zbylým krémem a rovnoměrně posypeme drobenkou. Po opětovném vychlazení nakrájíme na řezy a podáváme.


Aa

Shlédnutí: 21

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *