Svíčková na smetaně II.

8 porcí:
750 g hovězího masa zadního /pravá je drahá
půlku celeru
2 mrkve
1 kořenovou petržel /může být i pastinák/
1 cibuli
asi 15 deka uzené slaniny
čtvrt litru smetany 33 % a více
 3 lžíce oleje
dvě lžíce másla
cca 5 kuliček nového koření
5 kuliček černého pepře
citrón
cukr
ocet
pepř a sůl, jo  a nezapomenout  si udělat nebo koupit houskový knedlík a připravit si trochu brusinkového kompotu nebo džemu..


Maso prošpikovat nudličkami uzeného špeku, očistit kořenovou zeleninu a nakrájej na stejně velké kostičky.
Na větší pánvi nebo kastrolu rozehřejte olej (sádlo nedoporučuji), přidejte zeleninu a na středním plameni opeč dozlatova. Když se tak stane, postříkej vše citronovou šťávou, přidej cukr a zamíchejte do doby, než se šťáva odpaří a cukr zkaramelizuje.
Potom přidejte máslo a k zelenině dejte osolené, opepřené a prošpikované masíčko. Krátce to orestujte, nechte maso zatáhnout, podlijte asi 2 deci vody, vložte veškeré koření, a abyste ho nemuseli v omáčce lovit, dejte ho do čajítka. Nádobu vložte do trouby, předem vyhřáté na 160 °C a pomalu  pečte dokud maso není měkké. Podle kvality masa to může trvat až dvě hodiny, ale můžete využít čas a uvařit knedlík, že jo?!
Když je maso upečené, odložte ho do tepla, ale přikryté, aby se nevysušilo. Z nádoby vyjmete koření /čajítko/, přimícháte smetanu, přidáte trochu kůry z citrónu a vše rozmixujte v mixéru na hladkou omáčku, kterou před podáváním dochutíte (ocet, sůl, cukr…).
No, až máte všechno hotové, maso nakrájíte na plátky a podáváte s omáčkou a knedlíkem. Jako ozdobu můžete použít trochu šlehačky, brusinkového kompotu(džemu) nebo plátky z citrónu.
P.S. To červené okolo špeku je způsobené, že při výrobě slaniny byla použita, pro mne nezávadná rychlosůl, milovaná praganda.

Shlédnutí: 14

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.